Ideál krásy

Napsal Kateřina (») 26. 12. 2011 v kategorii Krása a zdraví, přečteno: 1905×

Ideály krásy se neustále mění. Především ženy dbají o to, aby se jejich vzhled co nejvíce přibližoval fyzickému ideálu krásy. Přiznejme si, která z nás někdy trošku nezazáviděla při pohledu na vyhublou modelku s objemnou lesklou hřívou, dokonalou pletí a plnými rty, na obálce časopisů? Jen málo žen je se sebou v dnešní době spokojených a mnoho z nich obětuje, vzdává se a odpírá, nebo dokonce trpí jen aby si připadaly krásnější. Myslím, že ani nemusím jmenovat konkrétní problémy dnešní doby, které z toho plynou.

Není to ale jen dnešní doba, která něco takového ženám přináší.  
Už na pravěkém ideálu venuše, u nás nejznámější Věstonické venuše, tedy korpulentní ženy s velkými ňadry a pozadím jako symboly plodnosti a zachování rodu, by si zřejmě paní Kateřina Cajthamlová smlsla. Ideál ženy s oblými tvary se držel až do počátku 20. století, moderní, a téměř nezbytný, se ale stal korzet, jímž si ženy začaly stahovat pas, deformovat horní polovinu těla a znemožňovat si dýchat.                                                                    

           Baroko_2                       Renesance_2

Když se řeknou padesátá léta, asi každé ženě by měla vybavit módní ikona, Marilyn Monroe, její fotografie, ale především její osobnost je populární dodnes a bývá často inspirací pro maturitní plesy a jiné akce a události. Marilyn Monroe, Jane Russell nebo Anita Ekberg, které spojovaly upravené lokny, výrazné černé linky, štíhlý pas a ženské tvary, vystihují módní trendy tehdejší doby.

             Marilyn-monroe-and-jane-russell                         Images

 Převrat způsobila v šedesátých letech roztomilá, pihatá dívka s chlapeckým sestřihem a vyhublou postavou - Twiggy. A ženy začaly hubnout a hubnou dodnes. Podle mého názoru má dnešní doba mnoho žen, které představují ideál fyzické krásy, snad proto, že technika, zdravotnictví a plastická chirurgie pokročily, a ženy tak mohou bez větší námahy dosáhnout svých snů o štíhlejších bocích, menším nosu, plnějších prsou, ale i spoustě dalších 'nedostatcích'. 

               3011-twiggy-repl64                    Twiggyy

Na závěr si nemohu odpustit otázku: Jakto, že ve městě potkávám moc pěkné kluky, kteří se drží za ruku s oplácanou, brýlatou dívkou se staženými vlasy?
Možná, že muži nestojí o ideály, kterých chtějí ženy a dívky dosáhnout za každou cenu, ale o přirozenost, charisma a vnitřní krásu.

Mé dva oblíbené citáty od Coco Chanel:

 ''My, ženy, potřebujeme krásu, aby nás muži milovali, a hloupost, abychom milovaly my je.''

''Není ošklivých žen; jsou jen ženy, které se neumějí udělat krásnými.''Anorexiee

   Cviceni     Gisele-bundche

   
   Kelly 
titulek: ''Z baculky štíhlá kočka!'' K tomu není co dodat.

    Zebra

Touha      Prirozenost

 

Hodnocení:     nejlepší   1 2 3 4 5   odpad

Komentáře

Jill z IP 217.197.150.*** | 31.12.2012 22:54
Bezva článek.
Cecilka z IP 193.164.219.*** | 21.3.2020 10:23
Super článek. Řekla bych, že ty ideály krásy se pořád mění a posouvají. Asi každý z nás už viděl foto perské princezny, co se kvůli ní muži vraždili. A přitom měla tři brady a srostlé obočí. No a já jsem zase opačný extrém, ať dělám co dělám, obočí jsem si nikdy nedokázala vytvarovat sama. Jednou jsem si ho dokonce vytrhala až tak, že mi tam nezbylo skoro nic. Nakonec mi to až museli opravit na kosmetice. Takže děkuji ar-aesthetics.cz/mikropigmentace-oboci/ že díky nim nevypadám jako nemocná smile
Hanka z IP 37.48.2.*** | 16.11.2021 08:53
No tak ono jestli to nebude tím že se ten ideál krásy nějak nastaví a pak se všechny žádný snaží být takové. A je to hlavně hodně i o psychice a každá žena by měla být spokojená sama se sebou a když není těm s tím může něco začít dělat. Třeba běhat cvičit, zdravěji jíst atd, A v některých případech chodí i na takové nova-prsa.cz/modelace-prsou-po-porodu/ zákroky co se týká nějakých náročnějších operací.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel sedm a tři